Skip to content

17 Webster Ave W

Roselle Park, NJ 07204

Built 1956

Last Sale Price
$143,000
Last Sale Date
Jul 6, 1993

Property Information

Block504
Lot5
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,658
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
55%
Improvement Value:$103,100
45%
Total Assessment$228,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,084+2.5%
2024$9,836+4.8%
2023$9,384+0.7%
2022$9,320+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$143,000
DeedBook 3985, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 1956