Skip to content

15 Westfield Ave W

Roselle Park, NJ 07204

Commercial

Last Sale Price
$78,000
Last Sale Date
Mar 12, 1997

Property Information

Block608
Lot21
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SFSTORES1UNIT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,736
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,800
32%
Improvement Value:$91,400
68%
Total Assessment$134,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,933+2.5%
2024$5,787+4.8%
2023$5,521+0.7%
2022$5,483+1.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$78,000
DeedBook 4497, Page 114