Skip to content

24 Warren Ave

Roselle Park, NJ 07204

Built 1930

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 12, 2022

Property Information

Block608
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2SF3UG 2UNITS
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,794
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,200
35%
Improvement Value:$147,200
65%
Total Assessment$226,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,009+2.5%
2024$9,762+4.8%
2023$9,314+0.7%
2022$9,251+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$89,300

From:

To:

Sq Ft1,904DeedBook 5829, Page 737NU CodeEstate / executor (10)Recorded8/17/2010

Property Built

Built

Year Built: 1930