Skip to content

110 Roselle Ave E

Roselle Park, NJ 07204

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2023

Property Information

Block707
Lot9
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SF2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,403
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,500
41%
Improvement Value:$148,300
59%
Total Assessment$251,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,132+2.5%
2024$10,858+4.8%
2023$10,359+0.7%
2022$10,289+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963