Skip to content

115 Williams St

Roselle Park, NJ 07204

Built 1897

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 2, 2025

Property Information

Block910
Lot16
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityRoselle Park Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2SV 2 2BG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,544
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$93,000
37%
Improvement Value:$161,000
63%
Total Assessment$254,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,229+2.5%
2024$10,952+4.8%
2023$10,450+0.7%
2022$10,378+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$185,000
DeedBook 4501, Page 35

Property Built

Built

Year Built: 1897