Skip to content

1306 Marcella Dr

Union, NJ 07083

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 2019

Property Information

Block1508
Lot16
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2SFG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,784
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,400
40%
Improvement Value:$30,700
60%
Total Assessment$51,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,421+3.1%
2024$11,073+6.2%
2023$10,429+2.0%
2022$10,221+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970