Skip to content

684 Palisade Rd

Union, NJ 07083

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 12, 2003

Property Information

Block209
Lot33
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2SF-G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,400
35%
Improvement Value:$37,500
65%
Total Assessment$57,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,941+3.1%
2024$12,546+6.2%
2023$11,817+2.0%
2022$11,581+1.4%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$182,000
DeedBook 5097, Page 111

Property Sale

Sale
$143,500
DeedBook 4271, Page 135

Property Sale

Sale
$158,000
DeedBook 3588, Page 617

Property Built

Built

Year Built: 1950