Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2576 Route 22,East
Union, NJ 07083
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 11, 1998
Property Information
Block3409
Lot9
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
DescriptionCB1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1
Acreage0.57
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$61,500
43%
Improvement Value:$82,500
57%
Total Assessment$144,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $32,185 | +3.1% |
| 2024 | $31,203 | +6.2% |
| 2023 | $29,389 | +2.0% |
| 2022 | $28,803 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.