Skip to content

625 Rahway Ave

Union, NJ 07083

Industrial

Last Sale Price
$4,000,000
Last Sale Date
Oct 3, 2000

Property Information

Block3702
Lot6
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionB1S
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.71

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$323,200
39%
Improvement Value:$497,700
61%
Total Assessment$820,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$183,479+3.1%
2024$177,881+6.2%
2023$167,537+2.0%
2022$164,196+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$4,000,000
DeedBook 5035, Page 302