Skip to content

215 Trebing Pl

Union, NJ 07083

Built 1953

Last Sale Price
$322,000
Last Sale Date
Jul 19, 2007

Property Information

Block4018
Lot3
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,700
50%
Improvement Value:$20,500
50%
Total Assessment$41,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,209+3.2%
2024$8,928+6.2%
2023$8,409+2.0%
2022$8,241+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$322,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1953