Skip to content

211 Trebing Pl

Union, NJ 07083

Built 1952

Last Sale Price
$196,000
Last Sale Date
Apr 2, 2019

Property Information

Block4018
Lot4
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1 1/2SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,254
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,700
55%
Improvement Value:$16,800
45%
Total Assessment$37,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,382+3.2%
2024$8,126+6.2%
2023$7,653-5.3%
2022$8,081+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$196,000

From: BUKOWSKI, WENDY & LENTINI, CHERYL, BUKOWSKI, WENDY & LENTINI, CHERYL

To: CARRILLO, JAIME D PORRAS, CARRILLO, JAIME D PORRAS

Sq Ft1,254DeedBook 6319, Page 786NU CodeEstate / executor (10)Recorded5/1/2019

Property Built

Built

Year Built: 1952