Skip to content

365 Patricia Ct

Union, NJ 07083

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 8, 2019

Property Information

Block405
Lot21
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2 1/2SFG2
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,436
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,400
30%
Improvement Value:$47,600
70%
Total Assessment$68,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,199+3.1%
2024$14,735+6.2%
2023$13,878+2.0%
2022$13,601+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965