Skip to content

303 Oswald PlVauxhall, NJ 07088

Built 1950

Last Sale Price
$114,000
Last Sale Date
Jun 21, 2012

Property Information

Block5811
Lot11
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF2S
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,300
31%
Improvement Value:$15,900
69%
Total Assessment$23,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,185+3.1%
2024$5,027+6.2%
2023$4,735+2.0%
2022$4,640+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$114,000

From:

To:

DeedBook 5913, Page 870NU CodePost-foreclosure resale (31)Recorded7/10/2012

Property Built

Built

Year Built: 1950