Skip to content

351 Oswald PlVauxhall, NJ 07088

Built 1923

Last Sale Price
$320,000
Last Sale Date
Nov 30, 2021

Property Information

Block5811
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage881
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,700
61%
Improvement Value:$6,200
39%
Total Assessment$15,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,554+3.2%
2024$3,445+10.3%
2023$3,123+11.1%
2022$2,810+1.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$320,000

From:

To:

Sq Ft881DeedBook 6441, Page 565NU CodeImproved post-assessment (7)Recorded12/8/2021

Property Sale

Sale
$120,000

From:

To:

Sq Ft881DeedBook 6384, Page 2277Recorded10/2/2020

Property Built

Built

Year Built: 1923