Skip to content

366 Nottingham Way

Union, NJ 07083

Built 1958

Last Sale Price
$399,000
Last Sale Date
Aug 16, 2004

Property Information

Block705
Lot12
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,487
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,400
42%
Improvement Value:$27,800
58%
Total Assessment$48,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,773+3.1%
2024$10,444+6.2%
2023$9,837+2.0%
2022$9,641+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$399,000
DeedBook 5448, Page 117

Property Sale

Sale
$196,000
DeedBook 5064, Page 149

Property Built

Built

Year Built: 1958