Skip to content

348 Nottingham Way

Union, NJ 07083

Built 1958

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Jul 9, 2003

Property Information

Block705
Lot16
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionF1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,900
43%
Improvement Value:$27,700
57%
Total Assessment$48,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,863+3.2%
2024$10,531+6.2%
2023$9,919+2.0%
2022$9,721+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000
DeedBook 5383, Page 409

Property Built

Built

Year Built: 1958