Skip to content

100 Reinhold Terr

Union, NJ 07083

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 31, 2020

Property Information

Block901
Lot26
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,940
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$18,600
32%
Improvement Value:$39,500
68%
Total Assessment$58,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,986+3.1%
2024$12,590+6.2%
2023$11,858+2.0%
2022$11,621+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$465,000
DeedBook 5653, Page 381

Property Built

Built

Year Built: 1979