Skip to content

95 Reinhold Terr

Union, NJ 07083

Built 1979

Last Sale Date
Feb 1, 1979

Property Information

Block901
Lot28
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityUnion Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,753
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,100
34%
Improvement Value:$39,000
66%
Total Assessment$59,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,209+3.1%
2024$12,806+6.2%
2023$12,062+2.0%
2022$11,821+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3172, Page 249

Property Built

Built

Year Built: 1979