Skip to content

110 New St

Westfield, NJ 07090

Vacant Land

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Nov 18, 1988

Property Information

Block3207
Lot2
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionVACANT LAND
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$37,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$842+2.1%
2024$825+2.0%
2023$809+0.2%
2022$807+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 3577, Page 564