Skip to content

6 Radley Ct

Westfield, NJ 07090

Built 1956

Last Sale Price
$303,000
Last Sale Date
Jun 27, 1991

Property Information

Block4401
Lot62
Qualifier---
CountyUnion
MunicipalityWestfield Town
Tax Map Page1956

Building Details

Building Class18
Description2S-F-S
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,444
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$479,700
59%
Improvement Value:$337,800
41%
Total Assessment$817,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,410+2.1%
2024$18,034+2.0%
2023$17,683+0.2%
2022$17,642+0.4%
Property History

Property Sale

Sale
$303,000
DeedBook Login required, Page Login required

Property Built

Built

Year Built: 1956