Skip to content

76 Pudding Stone Way

Phillipsburg, NJ 08865

Built 1995

Last Sale Price
$174,000
Last Sale Date
Jan 26, 1995

Property Information

Block110
Lot18
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page2.09

Building Details

Building Class17
Description2S-F;2GAR
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage2,366
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,500
28%
Improvement Value:$241,900
72%
Total Assessment$335,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,018+4.5%
2024$9,589-3.6%
2023$9,951+0.4%
2022$9,911-0.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$174,000
DeedBook 1406, Page 179

Property Built

Built

Year Built: 1995