Skip to content

11 Windsor Lane

Phillipsburg, NJ 08865

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 21, 2019

Property Information

Block136
Lot13
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page2.15

Building Details

Building Class17
Description2S-B
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage1,984
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,500
29%
Improvement Value:$214,200
71%
Total Assessment$303,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,072+4.5%
2024$8,683-3.6%
2023$9,011+1.2%
2022$8,906-0.2%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1999

Property Sale

SaleMulti
$189,900
DeedBook 1581, Page 337