Skip to content

210 Mazie Avenue

Phillipsburg, NJ 08865

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2023

Property Information

Block42
Lot9
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page2.02

Building Details

Building Class16
Description1S-F;1GAR
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,236
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,800
51%
Improvement Value:$83,800
49%
Total Assessment$170,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,096+10.1%
2024$4,627-3.8%
2023$4,812+0.4%
2022$4,791-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1958