Skip to content

Fox Farm Road

Phillipsburg, NJ 08865

Last Sale Date
Feb 23, 1988

Property Information

Block90
Lot15
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR5/2
Sq Footage---
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2014$255-37.9%
2013$410+0.5%
2012$408+2.1%
2011$399+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 1079, Page 257