Skip to content

3 Reservoir Road

Stewartsville, NJ 08886

Built 1900
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 20, 2007

Property Information

Block90
Lot25
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
ZoningR5/2
Sq Footage2,050
Acreage1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,000
43%
Improvement Value:$124,200
57%
Total Assessment$219,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,548+4.5%
2024$6,267-3.6%
2023$6,504+0.4%
2022$6,477-0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900