Skip to content

35 Reservoir Road

Stewartsville, NJ 08886

Built 1920

Last Sale Date
Dec 21, 2023

Property Information

Block90
Lot32
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityLopatcong Twp
Tax Map Page3

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
ZoningR5/2
Sq Footage1,292
Acreage1.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
54%
Improvement Value:$84,200
46%
Total Assessment$184,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,502+4.5%
2024$5,266-3.6%
2023$5,465+0.4%
2022$5,443-0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920