Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
350 Marshall StreetPhillipsburg, NJ 08865
Other School
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 1997
Property Information
Block1112
Lot1
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityPhillipsburg Town
Tax Map Page11
Building Details
Building Class---
Description3SB
Dwellings1
ZoningR-50
Sq Footage---
Acreage0.46
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$48,900
5%
Improvement Value:$863,700
95%
Total Assessment$912,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|
Property History
No events match the selected filters.