Skip to content

154 Lincoln Road

Phillipsburg, NJ 08865

Built 1979

Last Sale Date
Dec 22, 2021

Property Information

Block608
Lot2
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityPhillipsburg Town
Tax Map Page06

Building Details

Building Class16
Description2SB&FG2
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,945
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$52,500
24%
Improvement Value:$163,400
76%
Total Assessment$215,900

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979