Skip to content

67 Cherry St

Washington, NJ 07882

Built 1910

Last Sale Date
Jul 7, 1993

Property Information

Block20
Lot11
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description2S-F-L-1UG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,000
41%
Improvement Value:$68,600
59%
Total Assessment$115,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,456+8.1%
2024$5,973+2.5%
2023$5,826-2.3%
2022$5,966+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1910