Skip to content

19 W Warren St

Washington, NJ 07882

Built 1901

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Nov 26, 2003

Property Information

Block20
Lot9
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class43
Description2S-AL-T-1UG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,600
49%
Improvement Value:$48,300
51%
Total Assessment$94,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,300+8.1%
2024$4,903+2.5%
2023$4,783-2.3%
2022$4,898+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1901