Skip to content

19 Fisher Ave

Washington, NJ 07882

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2015

Property Information

Block84
Lot33
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page14

Building Details

Building Class16
Description1S-F-L
Dwellings1
ZoningR2
Sq Footage616
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,800
52%
Improvement Value:$44,600
48%
Total Assessment$92,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,161+8.1%
2024$4,774+2.5%
2023$4,657-2.3%
2022$4,769+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1945