Skip to content

11 Hann Terrace

Washington, NJ 07882

Vacant Land

Last Sale Price
$70,000
Last Sale Date
Oct 19, 2006

Property Information

Block98
Lot50
Qualifier---
CountyWarren
MunicipalityWashington Boro
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage0.73

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,676+8.1%
2024$1,550+2.5%
2023$1,512-2.3%
2022$1,548+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 2113, Page 335

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 1925, Page 70

Property Sale

Sale
$1,000
DeedBook 1603, Page 149