Skip to content

6402 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$705,000
Last Sale Date
Jul 10, 2014

Property Information

Block101
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class10
DescriptionWAWA
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage8.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$444,600
24%
Improvement Value:$1,405,700
76%
Total Assessment$1,850,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$62,059+0.2%
2024$61,948-0.4%
2023$62,207+1.8%
2022$61,078+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$705,000

From:

To:

DeedBook 13783, Page 42165Recorded7/31/2014

Property Sale

Sale
$1,200,000

To:

DeedBook 6165, Page 108