Skip to content

2402 Tilton RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Sep 27, 2019

Property Information

Block101
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage24.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$878,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$878,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$28,196+2.2%
2020$27,590+0.4%
2019$27,493+4.1%
2018$26,404-17.3%
Property History

No events match the selected filters.