Skip to content

2584 Tilton RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Nov 21, 2023

Property Information

Block1101
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9G

Building Details

Building Class10
DescriptionGAS STATION
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$133,900
40%
Improvement Value:$202,100
60%
Total Assessment$336,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,269+0.2%
2024$11,249-0.4%
2023$11,296+1.8%
2022$11,091+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$15,000

To:

DeedBook 15528, Page 53361