Skip to content

23 Crestwood CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$218,000
Last Sale Date
Aug 30, 2004

Property Information

Block1447
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5A

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG4
Sq Footage2,034
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$35,900
20%
Improvement Value:$145,700
80%
Total Assessment$181,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,091+0.2%
2024$6,080-0.4%
2023$6,105+1.8%
2022$5,995+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$218,000

To:

Sq Ft2,034DeedBook 7844, Page 94550

Property Built

Built

Year Built: 2001