Skip to content

103 Treetop LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 12, 2024

Property Information

Block1610
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page5

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,348
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,100
21%
Improvement Value:$192,200
79%
Total Assessment$243,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,910+0.2%
2024$7,896-0.4%
2023$7,930+1.9%
2022$7,781+2.9%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$190,000

To:

DeedBook 6298, Page 260

Property Sale

Sale
$190,825

To:

DeedBook 5716, Page 220

Property Built

Built

Year Built: 1994