Skip to content

109 Stanley DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Feb 28, 2002

Property Information

Block1917
Lot5
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,347
Acreage0.25

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,000
35%
Improvement Value:$83,800
65%
Total Assessment$129,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,353+0.2%
2024$4,346-0.4%
2023$4,364+1.8%
2022$4,285+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000

To:

Sq Ft1,347DeedBook 7157, Page 19916

Property Built

Built

Year Built: 1972