Skip to content

6801 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1982
Commercial

Last Sale Price
$700,000
Last Sale Date
Aug 28, 2017

Property Information

Block903
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8

Building Details

Building Class---
DescriptionRETAIL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$306,000
43%
Improvement Value:$401,100
57%
Total Assessment$707,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,716+0.2%
2024$23,674-0.4%
2023$23,773+1.8%
2022$23,341+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$700,000

To:

DeedBook 14300, Page 49640

Property Sale

Sale
$775,000
DeedBook 12711, Page 91906

Property Sale

Sale
$475,000
DeedBook 5316, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 1982