Skip to content

6737 Black Horse PikeEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Mar 2, 2002

Property Information

Block2119
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class10
DescriptionMOBILE HOME PK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage21.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$4,334,400
75%
Improvement Value:$1,480,100
25%
Total Assessment$5,814,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$195,018+0.2%
2024$194,669-0.4%
2023$195,483+1.8%
2022$191,937+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$250,000
DeedBook 5170, Page 197