Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2628 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 13, 2003
Property Information
Block904
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9
Building Details
Building Class---
DescriptionOFF/WARE/APTS.
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage24.77
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$1,115,500
20%
Improvement Value:$4,532,900
80%
Total Assessment$5,648,400
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $189,447 | +0.2% |
| 2024 | $189,108 | -0.4% |
| 2023 | $189,899 | +1.8% |
| 2022 | $186,454 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.