Skip to content

2905 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Jul 8, 2025

Property Information

Block2121
Lot8
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class---
Description1SF RETAIL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
24%
Improvement Value:$95,000
76%
Total Assessment$125,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,193+0.2%
2024$4,185-0.4%
2023$4,203+1.8%
2022$4,126+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$180,000

To:

DeedBook 15768, Page 26052

Property Sale

Sale
$45,000

To:

DeedBook 6420, Page 1