Skip to content

3147 Fire RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$38,000
Last Sale Date
Nov 10, 1999

Property Information

Block2303
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class10
DescriptionSHED
Dwellings1
ZoningRCD
Sq Footage---
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,400
98%
Improvement Value:$1,000
2%
Total Assessment$50,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,690+0.2%
2024$1,687-0.4%
2023$1,694+1.8%
2022$1,664+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$38,000

To:

DeedBook 6588, Page 265