Skip to content

304 Second AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1935

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 10, 2023

Property Information

Block2413
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage1,232
Acreage0.8

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$36,000
26%
Improvement Value:$102,400
74%
Total Assessment$138,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,642+0.2%
2024$4,634-0.4%
2023$4,653+1.8%
2022$4,569+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1935