Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
4051 Tremont AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2021
Property Information
Block2607
Lot31
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10G
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage---
Acreage1.18
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$50,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$50,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,707 | +0.2% |
| 2024 | $1,704 | -0.4% |
| 2023 | $1,711 | +1.8% |
| 2022 | $1,680 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.