Skip to content

129 Peach Tree LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$230,231
Last Sale Date
Sep 22, 2003

Property Information

Block2611
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,632
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,400
19%
Improvement Value:$219,400
81%
Total Assessment$270,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,083+0.2%
2024$9,066-0.4%
2023$9,104+1.8%
2022$8,939+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$230,231

To:

Sq Ft2,632DeedBook 7576, Page 13346

Property Built

Built

Year Built: 2003