Skip to content

4 Summerleaf DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Dec 22, 2020

Property Information

Block2614
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG3
Sq Footage2,465
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,900
18%
Improvement Value:$230,200
82%
Total Assessment$281,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,428+0.2%
2024$9,411-0.4%
2023$9,451+1.8%
2022$9,279+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000

To:

Sq Ft2,465DeedBook 14947, Page 9644

Property Sale

Sale
$318,000
DeedBook 7770, Page 64851

Property Sale

Sale
$213,507
DeedBook 7219, Page 47526

Property Built

Built

Year Built: 2002