Skip to content

25 Daisy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2010

Property Information

Block2711
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,072
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,500
15%
Improvement Value:$252,800
85%
Total Assessment$297,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,971+0.2%
2024$9,954-0.4%
2023$9,995+1.8%
2022$9,814+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 7708, Page 33631

Property Built

Built

Year Built: 2002