Skip to content

5 Daisy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 20, 2007

Property Information

Block2711
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,698
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,700
14%
Improvement Value:$265,600
86%
Total Assessment$309,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,374+0.2%
2024$10,355-0.4%
2023$10,399+1.8%
2022$10,210+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$238,990
DeedBook 7650, Page 3996

Property Built

Built

Year Built: 2003