Skip to content

21 Daisy DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$273,206
Last Sale Date
Mar 12, 2004

Property Information

Block2711
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,036
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$44,600
15%
Improvement Value:$243,400
85%
Total Assessment$288,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,660+0.2%
2024$9,642-0.4%
2023$9,683+1.8%
2022$9,507+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$273,206

To:

Sq Ft3,036DeedBook 7698, Page 28174

Property Built

Built

Year Built: 2003